Publiczne Przedszkole w Bystrzycy Dolnej

O placówce

PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W BYSTRZYCY DOLNEJ

O NASZEJ PLACÓWCE

Nasze Przedszkole zlokalizowane jest w malowniczej, położonej wśród pól i lasów wsi Bystrzyca Dolna. Mieści się w wolno stojącym, dużym budynku, którego  atutem jest okazały ogród, wyposażony w sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. Budynek i przylegający do niego ogród znajduje się na terenie ogrodzonym.Przedszkole mieśc się na parterze budynku oraz zajmuje jedną z sal na piętrze, w celu organizowania zajęć ruchowych, spotkań z rodzicami, występów kulturalno - artystycznych. Pozostała część jest wykorzystywana  na cele kulturalne Gminy Świdnica.

Przedszkole otwarte zostało 1 września 2018 roku. Utworzenie Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej podyktowane było potrzebą stworzenia dodatkowych miejsc przedszkolnych na terenie gminy Świdnica Planowany czas pracy przedszkola od godz. 6.00 do 16.30, co umożliwi korzystanie z jego usług rodzicom pracującym, którzy dotychczas korzystali z opieki przedszkolnej poza terenem gminy lub z 5-godzinnej opieki oddziału przedszkolnego w SP Bystrzyca Górna.

Dzieci uczęszczające do przedszkola zamieszkują głównie Bystrzyce Dolną  oraz pozostałe miejscowości naszej gminy: Bystrzycę Gorną, Burkatów, Lubachów, Bojanice.

Przedszkole mieści 4 oddziały i zapewnia miejsca dla 90 dzieci w wieku 3-6 lat.  Wszystkie sale mają nowoczesne wyposażenie. Oprócz tradycyjnych zabawek przedszkolaki mają do użytku zabawki edukacyjne i tablice interaktywne, roboty do nauki programowania i robotyki, tablety, fantomy służące do ćwiczeń z zakresu pierwszej pomocy.

BAZA PRZEDSZKOLA

Placówka posiada 4 sale dydaktyczne  wyposażanych w meble i pomoce dydaktyczne, hol, małą salę do prowadzenia zajęć logopedycznych, salę wielofuncyjną, ogród przedszkolny, zaplecze kuchenne, sanitarne i administracyjne. Wszystkie pomieszczenia urządzone są w sposób funkcjonalny i bezpieczny dla każdego dziecka.